Malýman: Kdybych uměl zpívat, dělám RnB!

11.06.2010 19:02

Zdravím Tě, v posledních měsících se ti velmi zvyšuje popularita i jméno, ale určitě jsou tací, kteří o tobě ještě nemuseli slyšet, mohl by ses nám tedy sám krátce představit?

Sevas, jmenuju se Milan, je mi 21 let. Vystupuju pod pseudonymem Malýman a lidi si mě mohli všimnout dá se říct na všech větších akcích spojených s freestylem po celém Česku a Slovensku. Pocházím ze severních čech, ale momentálně se i díky práci zdržuju v Praze.

Jak dlouho děláš rap? Co tě k tomu přivedlo?

K hudbě jsem měl od malička hodně blízko, protože mám vystudovaný klavír (děkuji rodině za neustálé nucení hrát a cvičit. Dnes se mi to vrací), ale co se týká rapu, tak k tomu jsem se dostal v průběhu střední školy. Docházel jsem na průmku do Kadaně, která je vyhlášená svým „negers“ lifestylem)). Na škole bylo tehdy spousta freestylerů a rapoval skoro každý, tehdy byl na Klášterecku v kurzu Elka a každý chtěl být lepší jak on.

31159_1285450108649_1602058222_30681853_7159142_n

Jak vzpomínáš na své rapové začátky?

Rapový začátky? Tak to si naprosto pamatuju. Ujížděl jsem na Názov Stavby, na kterých ujíždím dodnes. Hltal jsem Čistychovo freestyle a dodnes si myslím že je stále nejlepší freestyler, který tu kdy byl (tím nechci spochybňovat Strapa, Tafroba, Restovskyho a další) . Začínal jsem po malých klubech na severu čech a na ulici, kamarádské battly mezi spolužáky, prostě to pravé ořechové. S tím přišly i první větší akce, na které jsem docházel postupem času a dá se říct že jsem se pravidelně umisťoval mezi nejlepšími.

Momentálně působíš v crew 100PRO, jak a kdy vznikla?

Jasně. Vznik teto skupiny není nijak zvláštní. Vznikla rozpadem Pornocrew, což byla skupina několika freestylerů se kterými jsme objížděli exibice dá se říct hlavně po Praze. Naše skupina vznikla koncem roku 2009. Momentálně jsme 2 členové -  JÁ a DEZERT, se kterým jsme i nadále pokračovali v exibicích a jako předskokani na koncertech například Vilsy, Dramatikz, Zveriny, Mad Skilla, Vece, Drvivé menšiny a dalších.

Na co se z tvé strany mohou lidi těšit v blízké budoucnosti?

V blizke budoucnosti objíždíme čechy s VILSY LADY RAP SUMMER TOUR, na které najdete již zmiňovanou Drvivou menšinu. Dále také nahráváme první studiové album 100PRO s názvem Mezi Námi, na kterém najdeš hosty z Polska, Slovenska a Ruska. Na instrumentálkách se podíleli lidi jako NOBODYLISTEN, LX, HEAN, DJ FUDJA, kterým tímto děkuju. Jména hostů zatím zveřejňovat jestě nebudem.

maly ive

Chystáte nějaké turné speciálně pro desku, nebo pojedete ve stejném tempu?

Turné speciálně pro desku zatím neplánujeme. Člověk nikdy neví, co se bude dít zítra, natož za půl roku, kdy by mohlo být s deskou hotovo.

Takže na otázku jestli chystáte k desce klip odpovíš stejně?

Tak toto téma už rozhodně padlo a nebráníme se tomu, ale jak říkám není kam spěchat.

Posloucháš více hudebních stylů kromě rapu?

Rozhodně ano, kdybych uměl zpívat, tak dělám RNB, ale nebráním se ani punku a rocku. Rap je skvělej, ale nemůžeš ho poslouchat věčně, začalo by ti jebat v makovici.

Máš někoho v CZ/SK scéně koho ceníš a koho naopak nemusíš?

Každý má svýho oblíbence a to i já, ať už to jsou zmiňovaný Názov Stavby, tak mě poslední dobou baví i Vladis, Ego a v Česku mě překvapil Ektor a BPM. Koho nemám rád, zveřejňovat nebudu. Když se mi něco nelíbí, tak to neposlouchám a nevšímám si toho.

Co bys chtěl dokázat v rapu? Co je pro tebe jakoby cílem, který bys chtěl dosáhnout? Uvažoval jsi někdy nad tím?

Co se týká rapu a freestylu, který dělám, tak na to mám 2 pohledy. Ve freestylu si člověk cenní, když dokáže obhájit nějakou větší soutěž, což se mě povedlo u streetkings (obdoba legendárního Rapfightu), takže toho si dost vážím. U rapu je nejpříjmnější pocit, když člověk vydá svoje album a má ho hmotně v ruce. Takže pro mě je teď momentální cíl svoje CD.

Co bys chtěl vzkázat lidem? A kde tě třeba můžou najít na internetu?

Rozhodně by měli začít kupovat original CD, kterým podpoří své oblíbené interprety. Je to problém dnešní doby, že lidi si radši za 250 kč místo koupě CD, koupí flašku havany a vylejou si držku. Což mě nehorázně ****..vadí. Co se týká internetu, tak momentálně připravujem založit Myspace a oficiální stránky, jinak samozřejmě fungujem na stránkách jako je Facebook, kde stačí dát Malý Man a vyjede ti to samo ten muj xicht. Takže dojděte na koncerty, podporujte kvalitní hudbu.

 

Tak fajn. Tak já ti děkuju za tvůj čas a ať se ti daří ve všem co plánuješ.


počítadlo.abz.cz